HİZMETLER

Karavan Projelendirme

MOTOKARAVAN, KARAVAN

Her araç karavan olarak tescillenebilir. Bunun için doğru seçimlerin yapılması önemlidir. 


Kapalı bir yaşam alanı içinde sabit veya portatif koltuk ve masa, dinlenme, depolama ve pişirme alanlarının olması aracınızın bir karavana dönüşmesi için yeterlidir.

KARAVAN İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Öncelikle aracınızın karavan haline dönüştürmeniz ve karavan tadilatının projelendirilerek TSE'ye sunulması gereklidir. TSE'den tadilatın AİTM Münferit Tadilat Araç Uygunluk Belgesi'ni aldığınızda önce tüv muayenesini yaptırdıktan sonra tescil işlemi için herhangi bir noterliğe giderek ruhsatınıza işletebiliyorsunuz.

KARAVAN İÇİN NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Karavan projesi - Karavan aracınızın tadilat uygunluk belgesi için TSE'ye müracaatının yapılması gerekir. Bunun için bize ulaşıp araca ve tadilata ait bilgileri ulaştırmanız yeterli.


Profosyonel kadromuzla size ihtiyacınız olan kalite ve hızı sunuyoruz.

KULLANDIĞIM CİHAZ/AKSAMLARIN BELGELERİ GEREKLİ MİDİR?

Karavan tadilatıyla, araçta olmayan elektrikli bir aksam araca sonradan eklendiyse, bu aksamın CE işaretli, yani makine emniyeti yönetmeliğinden sertifikalı olması gereklidir.


Herhangi bir aksam aküden beslenerek tahrik ediliyorsa yine bu aksamların elektro manyetik uyumluluklarıni gösteren Reg 10 seviyesinden sertifikalı olması gerekir.

ÇEKME KARAVAN

750 kg ağırlığa kadar olan çekme karavanlarda tescil işlemlerine gerek yoktur. Bu tip bir Karavan Tadilatına projelendirme yapılabilir ama tescile esas bir evrak niteliği taşımaz.